MEGMAR L&C PARTNEREM ŚWIĘTA LOTNICTWA WOJSKOWEGO


Krzesiny7Weekend 26-28 sierpnia 2016 był wyjątkowym czasem dla polskiego lotnictwa
. To właśnie wtedy ludzie służący w polskich Siłach Powietrznych, wraz z tymi, którzy je podziwiają i wspierają zebrali się w jednym miejscu. A miejscem tym była 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny.

Były przynajmniej dwa ważne powody, aby się spotkać. Pierwszy z nich to 10. rocznica włączenia samolotów F-16 do służby w polskich Siłach Powietrznych. Była ona połączona z centralnymi uroczystościami Święta Lotnictwa Wojskowego. A równocześnie trwały obchody święta 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny.

Dni obchodów były wypełnione rozmaitymi wydarzeniami o zróżnicowanym charakterze. Był czas na powagę i zadumę, na poczucie dumy, ale też na zabawę i radość. A wszystko to z Siłami Powietrznymi w tle i w pamięci. Program obchodów był bardzo bogaty i obejmował, między innymi, konferencję naukową „Lotnictwo dla obronności”, wystawę fotografii inspirowanych pięknem formy F-16, Galę Jubileuszową w Auli im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, koncerty orkiestr wojskowych, a także Piknik Lotniczy w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny.

MEGMAR L&C znalazł się w gronie podmiotów, które udzieliły wsparcia obchodom (jako partner), podobnie jak Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda (który objął patronat honorowy nad wydarzeniem). Mariusz Maślarz, prezes MEGMAR L&C, wraz z delegacją pracowników firmy, wziął udział w kilku wydarzeniach związanych z obchodami – w Poznaniu i pobliskich Krzesinach. Ten wyjątkowy czas, który śmiało można określić mianem Święta Polskiego Lotnictwa, na długo zostanie w naszej pamięci.