MSPO 2016: MEGMAR L&C WŚRÓD CZOŁOWYCH WYSTAWCÓW

W dniach 6-9 września stolicą światowej obronności na kilka dni stały się Kielce. To właśnie w tym mieście odbył się kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, jedne z największych i najbardziej liczących się na świecie targów zbrojeniowych. I to właśnie do stolicy województwa świętokrzyskiego ściągnęli przedstawiciele branży wojskowej z całego globu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W tegorocznych, 24. już targach uczestniczyła rekordowa liczba 609 firm z 30 państw, m.in. z Francji, Hiszpanii, Włoch i Niemiec, ale też Kanady, Chin, Japonii czy RPA. Jak co roku również w targach MSPO wzięła udział także nasza firma. Stoisko MLC odwiedziła rekordowa liczba gości – przedstawicieli krajowych i zagranicznych sił zbrojnych, ambasad oraz przemysłu.

Na naszym stoisku prezentowaliśmy m.in. informacje na temat systemów ochrony fizycznej, systemów łączności radiowej i satelitarnej, wyposażenia dla pilotów samolotów F-16, C-130 czy MiG-29, sprzętu przeznaczonego dla wojsk inżynieryjnych oraz sprzętu dystrybucji paliwa. To oczywiście tylko niewielki wycinek bogatej oferty firmy MEGMAR, której działalność od lat przyczynia się do modernizacji polskiej armii.

Trud włożony w przygotowanie stoiska targowego naszej firmy docenił także Zarząd Targów Kielce. Za aranżację stoiska targowego zostaliśmy uhonorowani medalem MSPO – wyróżnienie przyznano w kategorii „Za elegancję i styl wystąpienia targowego”.