HOLOWNIKI DO WYPYCHANIA/HOLOWANIA SAMOLOTÓW

36HOLOWNIKI DO WYPYCHANIA / HOLOWANIA SAMOLOTÓW – FIRMY SCHOPF

Firma Schopf to niemiecki producent ciągników do wypychania i holowania statków powietrznych. Ciągniki firmy Schopf są jednymi z bardziej popularnych i niezawodnych – sprawdzają się świetnie zarówno w gorących klimatach, jak i w bardzo niskich temperaturach. Pojazdy te używane są na lotniskach wojskowych oraz cywilnych na całym świecie.

Ciągniki firmy Schopf – wyróżniki:

 • Bezpieczeństwo i niezawodność
 • Obsługa statków powietrznych w pełnym zakresie MTOW
 • Najniższe koszty operacyjne na rynku
 • Wysoka wartość sprzedaży na rynku wtórnym
 • Ciągła produkcja zapewniająca łatwą dostępność części zamiennych
 • Prosta obsługa i konserwacja
 • Napęd na 4 koła – lepszy uciąg i przyczepność – szczególnie w trudnych warunkach
 • Łatwy i elastyczny sposób dociążania
 • Kabina zapewniająca bardzo dobrą widoczność i bezpieczeństwo pracy
Produkt objęty serwisem

CIĄGNIKI LOTNISKOWE SCHOPF – SPRAWDZONE W KAŻDYCH WARUNKACH

Schopf F59 to niezawodny ciągnik o napędzie na 4 koła do zastosowań wojskowych i cywilnych o maksymalnej masie startowej MTOW 70 ton. Dodatkowo, podnoszona kabina zapewnia doskonałą widoczność i ułatwia poruszanie się po terenie lotniska lub hangarze.

Schopf F70 ciągnik o uciągu DBP 70kN posiadający w pełni automatyczną skrzynię biegów, napęd i sterowanie na 4 koła. Jest to idealny holownik do obsługi takich samolotów jak Airbus A320 lub Boeing 737.

Schopf F110 ciągnik posiadający napęd i sterowanie na 4 koła oraz w pełni automatyczną skrzynię biegów. To mocny ciągnik o uciągu DBP do 110kN, idealny do holowania małych i średnich samolotów o wadze do 160 ton.

Schopf F110E dodatkowo posiada innowacyjny napęd elektryczny. Ciągnik ten nie generuje spalin, więc może być bezpiecznie używany w pomieszczeniach zamkniętych i hangarach. Napęd elektryczny oferuje moc 60kW i DBP 95kN.

Schopf F160 to bardzo mocny ciągnik do obsługi samolotów o wadze do 250 ton. Innowacyjny, posiadający w pełni automatyczny napęd i sterowanie na 4 koła.

Schopf F210 to niezawodny i bezpieczny ciągnik, w którym zastosowano najnowocześniejsze technologie i innowacyjne rozwiązania. Posiada napęd i sterowanie na 4 koła, efektywnie obsługuje samoloty o wadze do 280 ton, takie jak Airbus A350 lub Boeing 787.

Schopf F300 to kolejny bardzo mocny ciągnik, idealny do obsługi lotniskowej ciężkich samolotów wojskowych i cywilnych. Bez problemu poradzi sobie z Boeingiem 747-400.

Schopf F396 to najlepiej sprzedający się ciągnik lotniskowy. Posiada napęd i sterowanie na 4 koła, co sprawia, że jest idealny do obsługi wszystkich typów samolotów szerokokadłubowych. W pełni automatyczna skrzynia biegów zapewnia sprawną pracę i bardzo dużą moc.

Schopf F396E to ekonomiczne i skuteczne rozwiązanie dla lotnisk, których obsługa naziemna wymaga pokonywania średnich odległości.

Schopf F396C idealny wybór w przypadku, kiedy obsługa lotniskowa wymaga pokonywania dłuższych dystansów.

Schopf F396P jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności rozwijania większych prędkości. To ciągnik o ogromnej mocy, który obsługuje samoloty takiej jak Airbus A380.

 • Zainteresowany? Napisz do nas!

 • Nie tego szukasz?

Materiały dodatkowe