Profil Firmy Megmar

MEGMAR LOGISTICS & CONSULTING jest grupą firm rodzinnych, z których pierwsza założona została w 2003 roku. Siedziba firmy mieści się w Kutnie – w samym sercu Polski, pomiędzy dwoma wielkimi miastami – Warszawą i Łodzią. Łatwo i szybko można do nas dojechać – znajdujemy się  bezpośrednio przy autostradzie A1 oraz w odległości 40 km od węzła w Strykowie – skrzyżowania autostrad A1 i A2.

Głównym profilem naszej działalności jest realizacja dostaw wyrobów i technologii na potrzeby wojska, policji i straży granicznej, a także sprzętu specjalistycznego dla Portów Lotniczych.

Naszymi klientami są m.in. Inspektorat Uzbrojenia, Regionalne Bazy Logistyczne, Komenda Portu Wojennego, Wojskowe Oddziały Gospodarcze, Bazy Lotnicze oraz liczne wojskowe bazy materiałowe na terenie kraju.

Naszym celem jest, aby w ciągu najbliższych kilku lat stać się jednym z kluczowych dostawców polskiego przemysłu zbrojeniowego. Chcemy go osiągnąć poprzez oferowanie naszym klientom innowacyjnych rozwiązań oraz know-how.

Specjalizujemy się zarówno w dostawach sprzętu, jak i systemów „pod klucz”. Zapewniamy doradztwo techniczne, instalację, szkolenie użytkowników, jak również wsparcie posprzedażowe dla sprzętu już użytkowanego przez naszych klientów – włącznie z zabezpieczeniem serwisu i dostaw części zamiennych.

Dostawy są realizowane głównie w oparciu o umowy z postępowań o zamówienia publiczne. Nawiązywane bezpośrednie kontakty handlowe, krajowe i zagraniczne, pozwalają na szerokie ofertowanie w zakresie ogłaszanych postępowań.

30

firm zagranicznych dostarcza nam najnowocześniejsze rozwiązania i sprzęt

80

produktów sprzedajemy w Polsce na wyłączność

2003

rok powstania pierwszej firmy z grupy MEGMAR

120

kilometrów dzieli nas od Warszawy

1

kilometr od naszej siedziby biegnie autostrada A1

Nasz zespół to mieszanka cywilnych i wojskowych specjalistów z zakresu inżynierii wojskowej, systemów ATM/CNS, radiokomunikacji, metrologii, ochrony fizycznej oraz ubezpieczenia lotów. Realizowana w firmie polityka jakości, wysokie kwalifikacje kadry oraz skuteczne zarządzanie zaowocowały pomyślną realizacją wielu dostaw o różnej złożoności i różnym stopniu trudności.
Przyjęte kierunki rozwoju firmy skutkowały uzyskaniem przez Megmar ważnych dla prowadzonej działalności koncesji, uprawnień i certyfikatów.

 • CZŁONEK TRACE INTERNATIONAL ORGANIZATION

  Od roku 2009 jesteśmy członkiem organizacji TRACE International Organization, która potwierdza zgodność naszej działalności biznesowej z wymaganiami ustawy Foreign Corruption Practices Act Departamentu Sprawiedliwości USA.

 • DOSTĘP DO INFORMACJI NIEJAWNYCH

  Od roku 2005 w strukturze firmy funkcjonuje kancelaria tajna, a od roku 2012 nasi pracownicy posiadają dostęp do informacji niejawnych (do klauzuli ŚCIŚLE TAJNE włącznie).

 • BEZPIECZEŃSTWO PRZEMYSŁOWE I STOPNIA

  W sierpniu 2016 r. Agencaj Bezpieczeństwa Wewnętrznego przyznała nam Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego I stopnia.

 • BROKER REJESTROWANY PRZEZ DEPARTAMENT STANU USA

  Jesteśmy także zarejestrowani jako broker (pod numerem K-4629) w Defence Directorate of Trade Controls Departamentu Stanu USA.

Siedziba Firmy MEGMAR L&C w centrum Kutna