SPRZĘT PODWODNY Z OFERTY MLC NA TARGACH BME 2016

Gdańskie targi Balt Military Expo 2016 dobiegły już końca. Była to 14. edycja międzynarodowej imprezy, nierozerwalnie związanej z morzem i wybrzeżem. W dniach 20-22 czerwca można było odwiedzać stoiska 156 wystawców z 15 państw, w tym Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Izraela, Szwecji, Holandii, Kanady i oczywiście Polski.

Firma MEGMAR L&C zaprezentowała sprzęt i wyposażenie z zakresu techniki podwodnej i bezpieczeństwa morskiego, m.in. podwodny ciągnik Pegasus, sonar Edgetech czy kamizelki Survitec. Szczególne zainteresowanie gości oraz dziennikarzy wzbudził eksponowany na naszym stoisku Predator – niewielki, zdalnie kierowany pojazd podwodny. Może być on wykorzystywany we wszystkich typach akwenów – do wykonywania inspekcji, wykrywania zagrożeń oraz działań poszukiwawczo-ratowniczych.

W artykule na temat Predatora, jaki ukazał się w targowym wydaniu magazynu RAPORT-wto (BME 3/2016) pojazd z oferty MLC został określony jako jeden z ciekawszych robotów przeznaczonych do prac podwodnych.

Kolejna edycja targów Baltic Military Expo odbędzie się za dwa lata, w roku 2018. Z pewnością nie zabraknie na nich firmy MEGMAR L&C.