OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE: MEGMAR NA PODIUM

W dniu 08 czerwca 2017 r. na strzelnicy w okolicy Siedlec odbyła się V edycja Otwartych Zawodów Strzeleckich o Puchar Dowódcy Garnizonu Mińsk Mazowiecki. Organizatorem przedsięwzięcia był Dowódca 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego płk pil. Piotr IWASZKO, który jednocześnie pełni obowiązki dowódcy garnizonu.

Przeprowadzono dwie konkurencje: strzelanie z karabinka „BERYL” oraz pistoletu wojskowego WIST – 94, oddzielnie dla żołnierzy zawodowych i osób niebędących żołnierzami. Łączny wynik z obu strzelań decydował o zajętym miejscu w zawodach.

Zawody strzeleckie cywilów poprzedziło przygotowanie teoretyczne przy wykorzystaniu Bezprzewodowego Trenażera Laserowego BTL1 oraz szkolenie z zasad strzelania z pistoletu. Wielkie emocje wśród osób niebędących żołnierzami wzbudziło strzelanie z obu rodzajów broni, gdyż dla większości uczestników był to pierwszy kontakt z bronią.

W zawodach brali udział przedstawiciele Policji, Żandarmerii, Straży Pożarnej, WKU Mińsk Mazowiecki, Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki, a także przedsiębiorstw prywatnych, w tym firmy MEGMAR.

W konkurencji pań (osób cywilnych) pierwsze trzy miejsca zajęły przedstawicielki naszej firmy: I miejsce – pani Katarzyna Górska, II miejsce – pani Anna Krzeszewska i III miejsce – pani Małgorzata Chodorowska.

Na zakończenie Dowódca Garnizonu Mińsk Mazowiecki płk pil. Piotr Iwaszko dokonał uroczystego podsumowania zawodów, po czym z jego rąk zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary oraz wyróżnienia.

Zawody przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi przedstawiciele, a w szczególności płeć piękna, była dumna z zajętych miejsc i zdobytych pucharów.