PIĄTY DUMNY WETERAN DLA MEGMAR

07 września 2017r. podczas XXV edycji MSPO w Kielcach wzięliśmy udział w wyjątkowej uroczystości.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju w uznaniu naszej wieloletniej współpracy i partnerstwa nagrodziło MEGMAR statuetką „DUMNY WETERAN”, którą w imieniu weteranów Prezesowi Firmy Mariuszowi Maślarzowi wręczył Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jarosław MIKA.

– Jako Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych i będąc tutaj dzisiaj reprezentantem Pana Ministra Obrony Narodowej, chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy nie szczędzą swoich sił i pomagają weteranom poszkodowanym. Nie ma weterana smutnego jest weteran dumny z siebie i z tego, że nosi mundur – powiedział generał Mika podczas uroczystości wręczenia statuetki Dumny Weteran.  

– …z przyjemnością przyjmuję tę statuetkę i dziękuję bardzo za wyróżnienie w imieniu swoim i zespołu firmy MEGMAR. Uważam, że przemysł zbrojeniowy, który czerpie korzyści ze współpracy z siłami zbrojnymi ma też swoje obowiązki. Jednym z nich jest pomoc tym, dla których szczęście żołnierskie było mniej łaskawe. – powiedział prezes Maślarz, odbierając statuetkę z rąk Dowódcy Generalnego podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. 

Dodatkowo podczas uroczystości Wiceprezes Firmy Elżbiecie Maślarz nadany został pamiątkowy medal „PACI SERVIO”, który odebrała z rąk Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia st. chor. w st. spocz. Tomasza KLOCA.

Wyróżnienie Megmar statuetką „Dumny Weteran” jest dla nas szczególnie ważnym, bo przyznano je dopiero po raz piąty. Wcześniej przed nami wyróżnione zostały: Wojskowe Zakłady Mechaniczne, Polski Holding Obronny, Targi Kielce SA oraz Lockhead Martin.

Megmar wspiera działalność Stowarzyszenia od 2009 roku. Jako jedni z pierwszych zwróciliśmy uwagę na potrzeby Weteranów. Wspieranie Stowarzyszenia wpisane jest w działalność Firmy i jest dla nas obowiązkowym działaniem.

http://www.stowarzyszenierannych.pl/partnerzy/nasi-partnerzy