Firma Megmar dostawcą treningowych pocisków CATM-120 AMRAAM

Pociski szkolno-treningowe CATM-120 służą do symulacji pocisków rakietowych klasy powietrze-powietrze średniego zasięgu AIM-120 AMRAAM / Zdjęcie: USAF

Firma Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. została wybrana jako dostawca treningowych pocisków CATM-120 AMRAAM dla wielozadaniowych samolotów bojowych F-16C/D Jastrząb. Agencja Uzbrojenia ogłosiła, że oferta spółki Megmar spełniła wszystkie wymagania i uzyskała 100% punktów, co przyczyniło się do wyboru naszej firmy w rozstrzygniętym postępowaniu przetargowym.

Partia składająca się z 22 treningowych pocisków CATM-120C zostanie dostarczona w celu uzupełnienia istniejących zasobów pocisków CATM-120, które zostały dostarczone przez Stany Zjednoczone wraz z samolotami. CATM-120 stanowi wersję treningową pocisków AIM-120C-5 AMRAAM, będących głównym uzbrojeniem powietrze-powietrze dla F-16C/D Jastrząb. Nasze pociski umożliwiają symulację użycia bojowego AIM-120, od podwieszania i naprowadzania aż po usunięcie z wyrzutni. Są one również wykorzystywane na pokazach i prezentacjach samolotów, co pomaga ograniczyć zużycie pocisków bojowych.

Jest to kolejny przetarg dotyczący uzbrojenia i sprzętu szkolno-treningowego dla floty 48 Jastrzębi, w poprzednich latach spółka Megmar dostarczała laserowo kierowane bomby GBU-12, laserowo kierowane ćwiczebne bomby ELGTR oraz flary MJU-7A/B. Wybór naszej oferty stanowi ważny etap w realizacji tego programu. Jesteśmy dumni z naszej roli jako zaufanego dostawcy w dziedzinie bezpieczeństwa i uzbrojenia. Nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które spełniają najwyższe standardy, zostało docenione przez Agencję Uzbrojenia. Wierzymy, że nasze treningowe pociski CATM-120 będą służyć jako niezawodne narzędzia szkoleniowe, umożliwiające personelowi wojskowemu doskonalenie swoich umiejętności i podnoszenie gotowości bojowej.