Nowoczesny schron dla Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych

W uroczystości otwarcia schronu Hesco HAB2 wzięli udział przedstawiciele firmy Megmar L&C z Kutna z prezesem Mariuszem Maślarzem na czele. Stronę wojskową reprezentowali: płk Artur Talik z Dowództwa Generalnego oraz płk Rajmund Giera z Dowództwa Operacyjnego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Komendant Centrum płk Kazimierz Łucki wraz z prezesem Maślarzem. Wśród zaproszonych gości znalazł się również p. Leszek Bogdan – Dyrektor Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej.

Wielofunkcyjny schron HAB 2 ma chronić żołnierzy przed bronią strzelecką, odłamkami oraz pociskami moździerzowymi o kalibrze do 82 milimetrów. Jego powierzchnia to 40 metrów kwadratowych. Można tu zorganizować część stanowiska dowodzenia dla ośmiu osób pracujących przy komputerach lub nieduży oddział szpitala polowego dla co najmniej ośmiu pacjentów. W razie ostrzału w schronie może się ukryć kilkanaście osób. Nowy schron będzie także dobrym miejscem do szkolenia, np. dla specjalistów zajmujących się fortyfikacjami i umocnieniami na polu walki.

W urządzonej na tą okazję sali konferencyjnej przedstawiciel firmy Megmar L&C zaprezentował film o innych produktach do force protection.

Autor: Archiwum Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych