MEGMAR na mecie biegu O Nóż Komandosa

W piątek 7 października śląski Lubliniec stał się areną ważnego wydarzenia o charakterze sportowym. To właśnie w tym mieście odbył się jubileuszowy, XX już, Bieg Przełajowy „O Nóż Komandosa” – w ramach Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Crossie. Bieg został zorganizowany przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta” przy Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Jednym z celów biegu było uczczenie pamięci Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

W mistrzostwach mogli wziąć udział żołnierze, pracownicy oraz funkcjonariusze służb mundurowych w służbie czynnej lub rezerwie. Na starcie stawiło się ponad 700 zawodników, a sportowych emocji nie brakowało. Trasa biegu była dość wymagająca – prowadziła przez tereny leśne, pagórkowate, obejmowała też odcinki o nawierzchni piaszczystej i przewężenia. Zawodnicy startowali w pełnym umundurowaniu polowym.

Mężczyźni mieli do pokonania dystans 10 km, a kobiety – 5 km. Bieg miał wyłonić mistrza i mistrzynię całych Służb Mundurowych w crossie, a także zwycięzców w ramach poszczególnych rodzajów służb.

W kategorii mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął st. post. Szymon Kulka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Z kolei pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była szer. Karolina Pilarska z Jednostki Wojskowej Komandosów / WKB Meta Lubliniec. Zwycięzcy odebrali dyplomy oraz nagrody z rąk Mariusza Maślarza, prezesa firmy MEGMAR, która miała zaszczyt być jednym ze sponsorów biegu.