ZAWODY STRZELECKIE KWS

W dniach 17-18 maja w okolicach Myślenic Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych wspólnie z Wojskowym Stowarzyszeniem „Kultura-Turystyka-Obronność’’, Klubem Wojsk Specjalnych i Jednostką Wojskową NIL zorganizowało czwartą edycję zawodów strzeleckich SOF DELTA CUP 2017.

Zawody odbywały się pod patronatem Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Wojciecha Marchwicy.

W zawodach wzięło udział 20 zespołów, reprezentujących 11 podmiotów: Jednostek Wojsk Specjalnych – JW KOMANDOSÓW, JW FORMOZA, JW AGAT, JW NIL, pododdziałów Policji,  Straży Granicznej i Ministerstwa Finansów, a także Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych Szturman, Fundacji Sprzymierzeni z GROM oraz przedstawiciele firmy QLMS.

Wielkim wyróżnieniem dla firmy Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. było zaproszenie przez organizatorów naszej ekipy do udziału w zawodach. Było to dla nas wielkie przeżycie, a kontakt z bronią strzelecką dostarczył nam moc wrażeń.

Konkurowano w strzelaniach w dzień i w nocy, indywidualnie, jak i zespołowo. Zawodnicy wykonywali nietypowe strzelania dynamiczne indywidualnie i w parach, z dwóch rodzajów broni: pistoletu maszynowego i z pistoletu samopowtarzalnego w umundurowaniu i wyposażeniu typowym dla startującej formacji.

Jako że zawody cieszą się rosnącym zainteresowaniem, do następnej edycji organizatorzy planują zaprosić również ekipy z zagranicy, co zapewni zawodom międzynarodowy charakter.