MEGMAR L&C Partnerem Balu Lotników

25 lutego 2017 roku w salach bankietowych Stadionu Legii w Warszawie odbył się 22. Bal Lotników i Polskiej Obronności. Organizatorem przedsięwzięcia była Agencja Lotnicza ALTAIR Sp. z o.o.; wsparcia udzieliły Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Aeroklub Polski, Krajowa Rada Lotnictwa, Fundacja Ludzi Lotnictwa oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Udział w Balu wzięli liderzy polskich środowisk lotniczych i obronnych – lotnicy, żołnierze, przedstawiciele przemysłu, wojska, lotnictwa sportowego i komunikacyjnego. W tym zacnym gronie nie zabrakło przedstawicieli MEGMAR L&C. W 2017 roku nasza firma z ogromną dumą i satysfakcją pełniła po raz kolejny funkcję Partnera balu.

W tegorocznym Balu wzięli także udział twórcy filmu o bohaterskich polskich pilotach z okresu Bitwy o Anglię – Dywizjon 303. Pojawili się producenci i aktorzy.

Bal rozpoczął się wspomnieniem o Zygmuncie Mogiła-Lisowskim – Wołyniaku, żołnierzu podziemia niepodległościowego, pośle na Sejm III Rzeczypospolitej, patriocie, współorganizatorze Balów Lotników od samego początku. Uczestnicy Balu uczcili zmarłego w lipcu ub.r. chwilą ciszy.

Ważnym elementem Balu była aukcja charytatywna, w której wzięliśmy aktywny udział. Udało nam się wylicytować flagę Ćwiczenia Anakonda – 2016 z autografami między innymi Prezydenta RP Andrzeja DUDY, rysunek przedstawiający Wodnosamolot DHC-2 BEAVER oraz oryginalną brytyjską mapę lotniczą z okresu II Wojny Światowej. Przedmioty te zostały wyeksponowane w pomieszczeniach naszej firmy.

Uzyskane środki z aukcji, jak co roku, zostały przekazane osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W 2017 roku byli to: sierż. Paweł Ślizak z Dowództwa Operacyjnego RSZ, który został ranny w czasie misji w Iraku z 75% uszczerbkiem na zdrowiu oraz były student dęblińskiej Szkoły Orląt Konrad Mielczarek, który uległ wypadkowi i jest porażony czterokończynowo.

Balowi towarzyszyły wystawy i prezentacje. Poza balonem z Aeroklubu Lubelskiego pojawił się szybowiec z Aeroklubu Warszawskiego. Przed wjazdem na stadion można było zobaczyć makietę samolotu Hurricane w barwach Dywizjonu 303.