Tablet planowania misji GECO

System misji GECO firmy Inzpire został zaprojektowany w taki sposób, aby spełnić wymagania w zakresie bezpieczeństwa i świadomości sytuacyjnej załóg wojskowych statków powietrznych. System GECO to połączenie wielokrotnie nagradzanego oprogramowania z nowoczesnym sprzętem wysokiej jakości, aby dostarczać załodze właściwe informacje, we właściwym czasie i w odpowiednim formacie pomagając im w podejmowaniu szybszej, lepszej decyzji tym samym zwiększając bezpieczeństwo prowadzenia działań. Zestaw GECO System został stworzony przez pilotów dla pilotów. Projektantami firmy Inzpire są byli piloci wojskowi, blisko współpracujący z grupą inżynierów posiadających szerokie doświadczenie w programowaniu systemów awioniki dedykowanej dla wojskowych statków powietrznych. GECO System jest używany przez siły zbrojne Wielkiej Brytanii od 2009 roku i był wykorzystywany w warunkach bojowych podczas operacji w Iraku, Afganistanie, Libii, Syrii i Jemenie. Obecnie w użyciu jest około 400 tabletów zestawu GECO wykorzystywanych na 18 różnych platformach, obejmujących samoloty F-16, Su-27, Su-30 oraz śmigłowce Puma, Black Hawk, Chinook oraz Apacze. Zestaw GECO System składa się z dwóch elementów:

  • Podsystem naziemny (komputer stacjonarny, laptop lub wzmocniony laptop), który jest używany do przechowywania wszystkich danych systemu, planowania misji oraz konfigurowania tabletów, gotowych do eksploatacji.
  • Podsystem używany podczas lotu (wysokowydajny tablet), który normalnie jest mocowany na nodze pilota, jednak jest również możliwe zamocowanie go do elementów kabiny załogi.

TABLET PLANOWANIA MISJI

Materiały dodatkowe